Makale Gönderimi

1. DKYAD, TÜBİTAK’ın dergi barındırma ve süreç yönetme hizmeti olan DergiPark’tan yayınlanmaktadır. Makalelerin gönderilmesinden basıma kadar olan süreç DergiPark tarafından izlenir ve yönetilir.

2. Makaleler hem DergiPark’tan hem de daha da kolayı, Dergi web sayfası www.dkyad.com ‘un sağ üst köşesindeki ‘Makale Yükle’ butonu kullanılarak yüklenebilir.

3. Dergi web sayfasında yüklenen makaleler otomatik olarak DergiPark’a yönlendirilir.

4. Yazarlar tüm kişisel bilgilerini ayrı bir sayfada bulundurmalı ve makaleden ayrı olarak yüklemelidirler. Makalede isimler ve kişisel bilgiler bulunmamalıdırlar.

5. DKYAD’ın makale dışında doldurulup, imzalanıp gönderilmesi gereken 3 ayrı formu da vardır: Telif Hakkı ve Yayın Politikası Formu, Yazar Katkı Formu ve Çıkar Çatışması Beyanı Formu.

6. Formlar DergiPark DKYAD sayfasından veya web sayfası ‘Yazar Rehberi’ → ‘Formlar’dan indirilebilir.

7. Yazarlar aynı zamanda, özgün ampirik çalışmalar için gerekli olan kurumlarından alınmış Etik Kurul Raporu’nu da göndermek zorundadırlar. Diğer tip yazılar için Etik Kurul Raporu gerekli değildir.

  • Özet olarak, yazarlar aşağıdakileri belgeleri göndermek durumundadırlar: (İsim, soyisim, ünvan, kurum bilgileri, ORCID NO’ları ve e-posta adreslerini bulunduran) kişisel bilgilerin bulunduğu sayfa, makale, yukarıda adı geçen 3 form ve gerekiyorsa Etik Kurul Raporu.
  • DKYAD’a yönelik sorular içi Dergi mail adresi dilkonyutarder@gmail.com mail adresi kullanılabilir.